Wspinamy się na Szczeliniec Wielki

Przyjeżdżając do Kudowy Zdroju warto wybrać się na wycieczkę po szlakach wiodących wokół lokalnych Gór Stołowych. Większość turystów decyduje się na zdobycie najwyższego szczytu jakim jest liczący sobie dokładnie dziewięćset dziewiętnaście metrów  Szczeliniec Wielki. Nie dość, że najbardziej okazały to jednocześnie najpopularniejszy i najbardziej atrakcyjny spośród wszystkich pozostałych szczytów. Jest tak może dlatego, że z większej odległości góra przypomina pionowy klocek o bardzo płaskim wierzchołku.
Podejście na Szczeliniec Wielki wymaga samozaparcia oraz krzepy fizycznej – przed samym wierzchołkiem czeka nas bowiem wspinaczka po schodach ciągnących się wokół sześćdziesięcio metrowego muru stanowiącego zbocze skalne. Warto jednak dostać się na samą górę, stamtąd bowiem roztacza się piękny widok na całą Okolicę, na uzdrowisko Kudowa Zdrój oraz na Sudety.
Podczas trasy na szczelinie wielki trafić można na liczne Schroniska Kudowa Zdrój które oferują schronienie, nocleg oraz wyżywienie dla wszystkich strudzonych podróżą, tych, których którzy zabłądzili w górach oraz wszystkich tych, którzy chcą po prostu naładować baterie na dalszą wędrówkę i najeść się do syta.
Po zdobyciu Szczelińca Wielkiego z całą pewnością należy Ci się odpoczynek oraz nagroda – może to być kolacja w jednej z restauracji mieszczących się w Kudowie albo zafundowanie relaksu ciału oraz duszy i odwiedzenie Spa Kudowa Zdrój Tutejsze salony odnowy biologicznej cieszą się ogromną popularnością warto więc skorzystać z ich usług i przekonać się o tym na własnej skórze.